Po akej dobe sa zadrie motor bez oleja? Hneď nie, ale potom už je úplný koniec

24. januára 2017
Ads 12.jpg
www.youtube.com

Sledovanie hladiny motorového oleja je doslova povinnosť rovnako ako jeho včasná výmena, teda pokiaľ máte svoje auto radi a chceli by ste na ňom prejsť mnoho kilometrov. Na to čo sa stane, keď hladinu motorového oleja nesledujete, sa pozrieme v jednom teste.

Test urobil magazín Car Thorttle, a to s Mercedesom-Benz C 180 s automatickou prevodovkou. Automobil bol vyrobený v roku 1994 a má najazdené cca 322 tisíc kilometrov. Tomuto vozidlu bol vypustený motorový olej a začalo sa s testom výdrže.

Automobil teda vyšiel na menší uzavretý okruh a jazdil dokola a dokola. Nikto nepočítal s tým, že by staručký Mercedes vydržal dlho, ale on sa napodiv držal zubami nechtami. Motor vydržal do 17 minúty prevádzky bez motorového oleja. Jeho koniec v poslednej minúte potvrdil výbuch, ktorý je na videu jasný.

Čo teda na záver odporučiť? Rozhodne sa nepokúšať jazdiť na minimum oleja (uvedomte si, že pri jazde do kopca je vozidlo v náklone), meniť ho presne tak, ako vám odporúča výrobca vozidla a pokiaľ sa vám rozsvieti výstražná červená kontrolka motorového oleja, tak ihneď zastaviť. Bez oleja sa vám motor zadrhne a v horšom prípade exploduje ako v testu.

Pozri si video:

24. januára 2017

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?