Bleskové káry, ktoré sa stanú v okamihu milenkou a závislosťou

7. júna 2016
Porsche laferrari.png

Nie je nič nezvyčajné, že autá dostávajú mená, hovorí sa o nich v životnom rode, no týmto kráskam by ste aj denne nosili kvety.

Zoznámte sa s Porsche 911 Carrera S, Ferrari GTC4 Lusso a LaFerrari

Carrera so zadným náhonom a 420 koňmi pod kapotou prináša pôžitok pri zrýchlení z nuly na stovku za 4,1 sekundy. Pri maximálnej rýchlosti 300km/h ide z hrude srdce vyskočiť a ten zvuk motora je ako najkrajšie pradenie spokojnej mačičky. Automat si hravo poradí so zrýchlením, no zábavnejšie je pomaznať sa s touto šelmou trošku osobnejšie.

Porsche 911 carrera s.png

Nové luxusné Lusso je prírastok do rodiny s prívlastkom 4×4. Reč je o voze so 690 koňmi a to je iná káva, napriek tomu nie je len športový, ale skutočne univerzálny automobil. Asi by to ani nebolo Ferrari, keby nelámalo rekordy vo svojej triede kde sa dá. Pre Ferrari priaznivcov je tu čerešnička na torte.

Ferrari gtc4 lusso.jpg

Tretím luxusným šípom je LaFerrari. Keď si myslíte, že stačí prísť do predajne a vybrať si ho, mýlite sa. Podmienkou je vlastníctvo aspoň piatich ďalších modelov od Ferrari. Priaznivci však ocenia tento klenot všetkých dôb, exkluzivitu a brutálne až trošku arogantné prevedenie vozidla. Postup výroby sa najviac podobá na výrobu F1, čomu by odpovedalo aj zrýchlenie z nuly na tristovku za 15 sekúnd.

Pri cene vyše milióna euro môžeme viacerí len slintať a nechať si zájsť chuť. Jedno je však jasné, tieto tri luxusné strely by chcel mať v garáži každý, kto miluje rýchlu jazdu bez podmienok.

Laferrari 1.jpg

 

7. júna 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?