BMW predstavilo svojho nového člena rodiny s názvom X2!

4. novembra 2017
Clipboard01.jpg

X2 bola oficiálne predstavená!

Očakávaný model X2 je na svete a bol oficiálne predstavený spoločnosťou BMW. Po minuloročnom koncepte tu tak máme konkrétne prevedenie a nemecká automobilka tak rozšírila svoju radu modelov X o ďalšie vozidlo. Nie je jednoduché toto vozidlo zaradiť, pretože sa môže radiť medzi kompaktné SUV, zvýšené hatchbacky, crossovery alebo športové coupé. BMW hovorí o športovom coupé, no každý má na to iný názor.

Na prvý pohľad je možné si všimnúť nový dizajn automobilky, ktorý je ostrejší a dynamickejší. Dalo by sa povedať, že nový model vychádza z predošlej X1, no i cez to ide o nové a odlišné auto. Model X2 celkovo pôsobí ako malé auto, na čo nie sme u BMW zvyknutí a potvrdzujú to aj jeho rozmery. Rázvor tohto modelu je 2 670 mm, dĺžka vozidla je 4360 mm, šírka 1824 mm a vysoké je 1526 mm. Vzhľadom na dané rozmery sme dostali batožinový priestor s objemom 470 l a po sklopení zadných sedačiek až 1355 l.

Auto stojí na platforme UKL s pohonom predných kolies. Zákazníci budú mať na výber z troch motorov. Tým základným bude sDrive20i, preplňovaný zážihový dvojliter s výkonom 141 kW, ktorý spolupracuje so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Zvyšné dva motory sú naftové, konkrétne model xDrive20d má výkon 140 kW a model xDrive25d výkon 170 kW. Oba dieselové motory spolupracujú s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Ponuka motorov sa však má rozšíriť začiatkom roku 2018.

Cenu zatiaľ automobilka neprezradila, no môžeme očakávať širokú ponuku príplatkovej výbavy. Začiatok predaja je plánovaný na marec 2018.

 

 

4. novembra 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?