Budúcnosť očami Volkswagenu!

5. októbra 2016
Autor: Rado
Vw id.jpg
www.volkswagenblog.sk

Nemecká automobilka Volkswagen predstavila na aktuálnom parížskom autosalóne svoj koncept s názvom Volkswagen I.D. Futuristické auto by malo priniesť v budúcnosti prevratné zmeny v šoférovaní.

Volkswagen I.D. má byť plne elektrické vozidlo, o niečo kratšie ako VW Golf, no výrobca vďaka konceptu „Open Space Concept“ tvrdí, že vnútorný priestor vozidla má byť podobný VW Passat. Najprevratnejšou novinkou však má byť autopilot, ktorého bude možné aktivovať jednoduchým stlačením loga VW na volante. Tento systém má byť dostupný od roku 2025, čo nie je až tak vzdialená budúcnosť. Keď však zoberieme do úvahy, že veľké množstvo výrobcov automobilov už dnes testuje nezávislé riadenie vozidiel, tento dátum nemusí byť od reality vôbec odlišný.
Hoci v tomto prípade ide o elektromobil, jeho dojazd má byť pohodlných 600 km a výkon motora dosiahne až 170 koní (125 kW), čo pri jeho veľkosti prinesie šikovné a rýchle vozidlo. V spoločnosti VW okrem toho plánujú ďalšiu zaujímavú novinku – ide o tzv. „Volkswagen ID“ – kde každý majiteľ dostane unikátny kód, ktorý bude obsahovať informácie o ergonomických nastaveniach vozidla, ale napríklad aj o jeho obľúbenej rozhlasovej stanici. S takýmto kódom sa potom vodič pri nastúpení do iného vozidla prihlási, a to sa prispôsobí jeho požiadavkám, uvedeným v kóde.

Je otázne, nakoľko a v akom časovom horizonte sa tieto, ale aj rôzne iné revolučné plány prenesú do skutočnosti a či si nájdu viac zástancov alebo odporcov. Iste, časť ľudí privíta zjednodušenie šoférovania a možno si naň trúfnu aj tí, čo mali doteraz strach. No tiež sa nájde veľké množstvo tých, ktorým sa takéto netradičné šoférovanie páčiť nebude. Predsa len, tí, ktorí si šoférovanie užívajú, sa svojej vášne len tak ľahko nebudú chcieť vzdať.

Ako by Volkswagen koncept mal vyzerať sa môžete presvedčiť v nasledujúcom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=P4xd2bnbgr0

 

5. októbra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?