Čo sa stane, keď sa spoja motorky Harley-Davidson a Jawa? No predsa Jawason!!!

23. júla 2016
Co sa stane ked sa spoja motorky harley davidson a jawa jawasson 1.jpg

Teraz tu mám pre všetkých milovníkov motoriek dve srdcovky. Tou prvou je bývalý československý miláčik Jawa a druhou svetový frajer Harley-Davidson. Síce sa tieto dve firmy nespojili, čo je pre zapálených fanúšikov Jawa škoda, ale zato Harley ponúkol k prestavbe svoju modernú motorku H-D Iron 883.

Všetko umožnila firma Harley-Davidson, ktorá pre svojich dealerov vyhlásila už druhý ročník súťaže v prestavbe motocyklov Battle of the Kings a tento rok každému dealerstvu darovala na prestavbu jeden model Harley-Davidson Iron 883. Táto súťaž má, samozrejme, nejaké pravidlá, ktoré sa týkajú limitu rozpočtu a odpracovaných hodín.

Štýl a design môže byť akokoľvek zmenený, pretože spoločný má byť len základ modelu H-D Iron 883. Stalo sa teda to, že pán Jarda Vavřina z H-D Praha prišiel s tým, aby sa história kedy sa Jawy hojne prerábali na H-D chopper obrátila a H-D sa zmenila v Jawu zo sedemdesiatych rokov.

Premena dopadla úplne úžasne. Pokiaľ sa na motorku pozriete spredu a nemali by ste tušenie o prestavbe, zrejme by vás ani nenapadlo, že to v skutočnosti žiadna Jawa nie je. Po drobnejšom preskúmaní si všimnete, že je väčších rozmerov a hlavne ten poriadny motor, ktorý táto motorka má. Tento model je dokonca na predaj a vzbudil obrovský záujem. Preto vznikne ešte niekoľko takýchto prerábok, pričom jedna má stáť asi 500 tisíc českých korún.

Co sa stane ked sa spoja motorky harley davidson a jawa jawasson.jpg
www.facebook.com

23. júla 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?