Ďalšia generácia Nissanu Qashqai je vonku

22. marca 2017
Bez nazvu 6.jpg
www.youtube.com

S novým Nissanom Qashqai ste sa mohli stretnúť na autosalóne, ktorý sa konal v Ženeve. Tento, na trhu už desať rokov fungujúci model, prináša niekoľko zmien.

Tou prvou je jednoznačne schopnosť automatickej jazdy v svojom pruhu. Automobil taktiež, samozrejme, dokáže reagovať na situáciu v jeho okolí. Stále sa však, tak ako u ostatných vozidiel s touto výbavou, musí nad počínaním automobilu dohliadať. Jeho ďalšou vychytávkou je samostatné parkovanie, sledovanie mŕtveho uhlu pri cúvaní alebo napríklad automatické brzdenie s detekciou chodcov.

Pri novej generácii sa väčšinou objaví aj nový motor, ale v tomto vozidle sa nič nemení a pod kapotou sú staré známe agregáty. Automobilka túto skutočnosť vysvetlila jednoducho. Uviedla, že pôvodne motory sú dobré a nepotrebujú vymeniť.

Čo sa týka zovňajšku, tak tam sa, pre zmenu, zmenilo veľa. Predok je kompletne nový vrátane svetlometov a nárazníku.  Veľké logo značky na prednej maske ukrýva senzory. Kvôli nim sa uspôsobila napríklad aj maska Škodoviek.

Hyundai u tejto rady vraj vypočul sťažnosti zákazníkov na nízku výbavu vozidla, a tak pridal piaty stupeň výbavy Tekna Plus, ktorá je najluxusnejšia a zapáči sa tým najnáročnejším.

 

Pozri si video:

22. marca 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?