Ako elegantne zastaviť vozidlo unikajúceho páchateľa? Jednoducho ho chytiť za koleso!

6. novembra 2016
Asd 1.png
www.youtube.com

Je veľa spôsobov, ako zastaviť unikajúceho páchateľa vo vozidle. Veľa z nich využívajú predovšetkým Američania. Najobľúbenejším spôsobom je prepichnutie pneumatík alebo narazenie policajným vozom do vozidla páchateľa. Presnejšie narazenie zboku do zadnej časti vozidla v úrovni kolesa, aby sa vozidlo dostalo do šmyku.

Firma Stock Enterprise svoj vynález pomenovala Grappler Police Bumper. Je to jednoduchá a účinná metóda, ktorá dokáže zastaviť prenasledované vozidlo bez veľkých škôd. Ide o to, že vpredu policajného vozidla je nainštalovaný mechanizmus so žltými pásmi, ktorý je aktívny, akonáhle sa sklopí tesne nad vozovku. Potom už stačí s pásmi nabehnúť na zadné koleso, a to sa okamžite zablokuje. Policajné vozidlo spomalí a odmotá kus pásu, ktorý je zachytený na kolese páchateľa. Ide o to, aby bolo zastavenie pozvoľné a bezpečné. Trhnutie vplyvom zachytenia zadného kolesa by totiž mohlo mať vážne následky.

Tento mechanizmus funguje aj na vozidlo s prívesom. Ako by si, ale poradilo s pohonom zadných kolies či s veľmi vysokými rýchlosťami nie je jasné. Podľa dostupných informácii nemá o Grappler Police Bumper žiadny policajný zbor záujem čo môže znamenať, že nie je všetko, tak ideálne, ako sa môže z videa zdať.

 

Pozri si video:

6. novembra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?