Ford Focus štvrtej generácie je na svete

12. apríla 2018
Ford
1.jpg

Nový Focus bol odhalený!

Ford odhalil štvrtú generáciu svojho najznámejšieho modelu Focus, ktorá by mala posunúť nielen Focus, ale i celú automobilku o level vyššie. Nový Focus je totiž dynamickejší, inovatívnejší a tiež priestrannejší.

Focus stojí na novej platforme s názvom C2, rázvor narástol na 2701 mm, celé auto sa predĺžilo o 18 mm na 4378 mm a je tiež aj o 15 mm širšie. Batožinový priestor tvorí 1354 litrov a u kombi verzie to je 1653 litrov. Oproti minulej generácii tak môžeme badať určitý nárast rozmerov i priestoru, čo by malo dopomôcť k zvýšenému cestovnému komfortu.

Ford predstavil niekoľko verzií a to konkrétne verzie Vignale, ST-Line a Active. Každá z nich má niečo do seba a zákazník má možnosť vybrať si Focus podľa svojej chuti. Vignale je luxusný variant modelu Focus, ktorý zaujme najvyššou výbavou a tiež lepším odhlučnením. ST-line je športová verzia, ktorá má o 10 mm nižší podvozok a oproti klasickému Focusu sa odlišuje aj viacerými dizajnovými športovými prvkami. Verzia Active je pre ľudí, ktorí sa radi prejdú aj v teréne. Táto verzia má totiž o 30 mm zvýšený podvozok a na prvý pohľad si taktiež všimnete oplastovanie nárazníkov a blatníkov. V budúcnosti by sme sa mali dočkať aj verzie RS.

Čo sa týka motorov, tak v ponuke by sa mala objaviť optimalizovaná verzia EcoBoostu s objemom 1,0 litra a nový 1,5-litrový benzínový motor EcoBoost. K dispozícii budú aj nové 1,5-litrové a 2,0-litrové dieselové motory EcoBlue.

Nová generácia modelu Focus sa bude opäť vyrábať v nemeckej továrni v Saarlouis.

 

12. apríla 2018

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?