Ford Mustang GT po facelifte budí emócie

Ads 8.jpg
www.youtube.com

Ford Mustang prešiel faceliftom, ale ten sa nestretol s takým ohlasom, s akým tvorcovia očakávali. Zatiaľ je viac tých, ktorým sa novinka nepáči a majú radšej tú pôvodnú klasiku.

Zvonku sa zmenili predné aj zadné partie vozidla, čo budí veľké emócie u fanúšikov tohoto auta. Zmenil sa tvar nárazníkov, kapoty, maska chladiča a samozrejme svetlá, ktoré sú vpredu aj vzadu LED-kové. Noviniek je každopádne viac, a tými najhlavnejšími sú, mimo iné, elektronicky nastaviteľné tlmiče MagneRide, automatická desaťstupňová prevodovka alebo aktívna klapka vo výfuku.

Interiér vozidla sa zmenil tiež, ale najvýraznejšia zmena by bola, pokiaľ by ste si za príplatok nahradili analógové budíky za digitálne. Takýto digitálny panel má 12 palcov. Ten vám ponúkne tri režimy zobrazenia, ktoré sa volajú normal, sport a track. Ďalšou zaujímavosťou je, že si za príplatok môžete zaobstarať aplikáciu FordPass pre chytré telefóny systém Ford SYNC. Ten vám umožní diaľkovo otvoriť dvere, naštartovať na diaľku alebo vám určí polohu vášho automobilu.

Z bezpečnostných asistenčných systémov si u Mustangu môžete zaobstarať prednárazový systém s detekciou chodcov, sledovanie únavy vodiča, varovanie pri opustení jazdného pruhu a kontrolu vzdialenosti od vpredu idúceho vozidla.

Motory dostane faceliftový Mustang dva. Prvým bude 2.3 EcoBoost, ktorý bude mať vzadu dvojicu koncoviek výfuku. Druhým je potom 5.0 V8 GT, ktorý bude mať hneď štyri koncovky výfuku. Základný model 3.7 V6 v modelovej rade 2018 potom vôbec nenájdeme.

Pouzri si videa:

22. januára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?