Ford zamestnáva „sabotéra“, ktorý zámerne posiela do výroby zlé kusy

25. novembra 2016
Asdasda 1.jpg
www.facebook.com

Je to asi celkom paradox, ale mať vo firme „záškodníka“ pod kontrolou je vraj výhodné. Ford má za to, že vďaka tomu bude zvýšená kvalita výrobku.

Tento „záškodník“ bol nasadený napríklad v továrni, ktorá sa nachádza v Španielskej Valencii. Miestni zamestnanci mali potom o zábavu postarané. Zmieňovaný „sabotér“ Xabiera Garciandii s kolegami v tejto fabrike posielal k pásom palubné dosky iných aut, ako sa práve montovali. Ford týmto krokom kontroluje ostražitosť svojich zamestnancov. Skoro to vyzerá ako by sa vo Forde stal omyl raz za desať rokov, a tak sú zamestnanci natoľko automatizovaní, že už diely veľmi neprehliadajú.

Dosť srandy…, Ford sa dokonca rozhodol pre zvyšovanie kvality fotografovať jednotlivé súčiastky. Teda, tak ako celého automobilu, tak aj motoru. V zmieňovanej továrni sa ročne narodí okolo 400 tisíc automobilov a viac ako 300 tisíc motorov. Viete si teda predstaviť tu záplavu pevných diskov s fotografiami, ktorých je za 14 dní viac ako jedna miliarda. Zrejme by si Ford musel pristaviť menšiu dátové úložisko vedľa továrne. No uvidíme, ako to Fordu pomôže v kvalite jeho vozidiel.

25. novembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?