Hamilton víťazom Veľkej ceny Maďarska!

24. júla 2016
Autor: Rado
Hamilton vc madarsko.jpg
www.formula1.com

Víťazom VC Maďarska sa stal britský jazdec tímu Mercedes Lewis Hamilton, s náskokom takmer dve sekundy pred svojim tímovým kolegom Nicom Rosbergom. Tretí skončil Daniel Ricciardo z tímu Red Bull.

Jedenásta Veľká cena v tohtoročnej sezóne F1 nepriniesla počas svojho priebehu príliš veľa vzrušenia. Hneď po štarte si vzal späť svoju, po včerajšej kvalifikácii stratenú pozíciu, Lewis Hamilton a nechal za sebou Nica Rosberga, ktorý štartoval z pole position. Skvele odštartoval Ricciardo, ktorému sa na okamih podarilo vybojovať aj prvé miesto, no po ustálení štartového poľa bol opäť na treťom mieste. V ďalšom priebehu, až do pätnásteho kola, sa prakticky nič zaujímavé nedialo, zaujali len problémy Jensona Buttona s hydraulikou, ktorý ako jediný nakoniec závod nedokončil. Po pätnástom kole jazdci navštívili boxy, čo zľahka premiešalo poradie a najviac z toho vyťažil Kimi Räikkönen, ktorý štartoval až zo štrnásteho miesta a napokon skončil šiesty. Fínsky jazdec predvádzal takmer počas celých pretekov najkrajšie súboje, hlavne s mladým Maxom Verstappenom, pričom v jednom zo súbojov trinásť kôl pred koncom došlo medzi týmito dvoma jazdcami ku vzájomnému kontaktu. Räikkönen síce prišiel v súboji o piate miesto o časť predného krídla, no VC dokončil, hoci pred Verstappena sa nedostal.
V celkovom poradí presne po polovici odjazdených pretekov sa teda podarilo Hamiltonovi predbehnúť Rosberga a získať náskok 6 bodov, čo v ďalšom priebehu sľubuje zaujímave dianie. Presvedčiť sa môžte už o týždeň, kedy je na programe VC Nemecka.

Konečné poradie VC Maďarska:
1. Hamilton, 2. Rosberg, 3. Ricciardo, 4.Vettel, 5. Verstappen, 6. Räikkönen, 7. Alonso, 8. Sainz, 9. Bottas, 10. Hülkenberg. Button nedokončil.

Celkové poradie jazdcov:
1. Hamilton 192 b, 2. Rosberg 186 b, 3. Ricciardo 115 b, 4. Räikkönen 114 b, 5. Vettel 110 b.

24. júla 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?