Harley-Davidson s novými motormi po sedemnástich rokoch v roku 2017!

14. septembra 2016
Harley motor.png
www.youtube.com

Harley-Davidson má pre svoje cestovné stroje rady Touring nové vidlicové dvojvalce. Tento motor je deviatou generáciou motorov Big Twin v celej histórii značky.

Vlajkovou loďou sa stáva motor pomenovaný Milwaukee-Eight, ktorý má vyzerať aj znieť klasicky, ale výkony má mať výrazne lepšie ako mali jeho predchodcovia. Motory budú s objemom 1750 cm3a 1870 cm3v troch prevedeniach.

Základným motorom je Milwaukee-Eight 107 s objemom 1750 cm3 a vzduchovým chladením, ktoré je určené pre modely Road Glide/Road Glide Special, Electra Glide Ultra Cassic, Road King, Street Glide/Street Glide Special a Freewheeler.
Ďalej tu máme motor Twin-Cooled Milwaukee-Eight 107, ktorý má rovnaký objem, ale má kvapalinou chladené hlavy valcov. Túto verziu budú mať modely Ultra Limited/ Ultra Limiter Low, Road Glide Ultra a Tri Glide Ultra.

Posledným prevedením motoru je Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114 s objemom 1870 cm3. Čiastočné chladenie kvapalinou bude výsadou špičkových modelov CVO Limited a CVO Street Glide.
Nové pohonné jednotky sú vybavené štvorventilovou technikou s 50% nárastom kapacity satia. V každej hlave sú umiestnené dve sviečky. Očakáva sa, že výkon bude presahovať 73,6 kW (100k) a ich spotreba bude nižšia.

Pozri si video:

14. septembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?