Koncept od Bentley s názvom EXP 12 Speed 6e je elektromobil

9. marca 2017
Asd 5.jpg
www.youtube.com

Elektrický pohon zasiahol skoro všetky značky a pozadu rozhodne nie je ani výrobca luxusných vozidiel Bentley. Ten priváža model, ktorý k luxusnému vozidlu pribalí aj poriadny kus ticha. So stiahnutou strechou budete pri jazde počuť spievať aj vtáčiky.

Tento model nie je prvá vec, ktorá by prišla z ničoho nič. O jeho snahe urobiť nadčasový čistý elektromobil vieme už dlhší čas. Teraz ale dorazil koncept s názvom EXP 12 Speed 6e, ktorý sa má dobíjať indukčne za krátku dobu a mal by dôjsť z Londýna až do Paríža. Vzhľadom k veľkosti vozidla by to nemuselo byť až tak nereálne. Miesta na schovanie batérií je tu viac ako dosť.

Automobil vnútri vyzerá futuristicky, tak ako koncepty, hlavne elektromobilov, bývajú. Okrem veľkorysého priestoru vás ako prvý zaujme stredový panel, ktorý sa ťahá od palubnej dosky až za predné sedadlá a vytyčuje tak jasný priestor pre vodiča aj spolujazdca. Volant sa inšpiroval leteckým kniplom, čo vyzerá dobre, ale pravdepodobne by to bola prvá vec, ktorá by bola pre sériovú výrobu výrazne pozmenená. Okrem týchto prvkov vnútri nájdeme OLED obrazovky zobrazujúce veľké množstvo informácii. Vodičovi sa zobrazujú dôležité informácie o vozidle a jeho nastavení. Spolujazdcovi potom kalendár, volanie, hudba a ďalšie.

Zvonku vyzerá Bentley pricapnuto. Akoby si ľahol na zem pre lepšiu aerodynamiku a tým aj lepšie šetrenie batérií. Svetlá sú klasikou tejto značky a sú len ľahko pozmenené. Všimnite si spätných zrkadiel, ktoré sú veľmi malé. Sú to totiž dve kamery. Už nebudete musieť ani hlavou poriadne otočiť. Budúcnosť je v Bentley proste pohodlná.

Pozri si video:

9. marca 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?