Makar 6×6 – ruský stroj, ktorý nepozná prekážky

18. septembra 2016
Makar.png

Makar je názov pre šeesťkolesový stroj, ktorý bol vymyslený a vyrobený v Rusku. Podľa dostupných údájov sú na svete práve štyri kusy, stroje sa vyrábajú na zákazku a nezastavia sa takmer pred ničím.

Jeden z týchto strojov vlastní aj Alexej Makarov, ktorý Makar vôbec nešetrí a dáva mu poriadne zabrať, ako máte možnosť vidieť vo videu. Poskytol s ním totiž dvadsaťdňovú polárnu expedíciu v severnej časti Uralu a dostal sa s ním na miesta, kde by to s obyčajným off-roadom určite nešlo.

Na počudovanie viacerých z vás, stroj váži len 2540 kilogramov. To má na svedomí titánový rám a hliníková konštrukcia. Za to však cena určite nízka nebude, o to viac, že to je stroj vyrábaný na zákazku.

Makar v sebe ukrýva dieslový trojliter značky Toyota, ktorý má výkon 130 konských síl. Túto silu prenáša na kolesá automatická prevodovka, ktorá je tej istej značky. Objem palivovej nádrže je 400 litrov a určite viacerých z vás zaujíma spotreba tohto giganta. Tá je na normálnych cestách 16l/100km pri rýchlosti 70km/h. V teréne je spotreba 4 litre na 1 motohodinu. Maximálna rýchlosť Makaru je podľa GPS  107,5 km/h.

Pozri si video:

 

18. septembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?