Mercedes- Benz triedy E Cabriolet s plátenou strechou

8. marca 2017
Asd 4.jpg
www.youtube.com

Teplých dní je čím ďalej viac, a tak je treba pomaly oprášiť kabriolety a ich sťahovateľné strechy. Vietor vo vlasoch môžete mať aj vďaka novému Mercedesu-Benz triedy E Cabrio, ktorý ponúkne vraj najlepší zážitok z jazdy so stiahnutou strechou.

Nie je to prvý kabriolet tejto značky, ktorý vyjde na cesty. Nemecká automobilka púšťa do sveta v poradí tretí kúsok bez strechy. V súčasnej dobe sa totiž predáva kabriolet triedy C a triedy S.

Oproti sedanu má tento kabriolet menšiu výšku a to o 15 mm. Celkové rozmery sú: 4826 mm na dĺžku, 1860 na šírku, 1428 mm na výšku s rozvorom 2873mm. Je to teda vo všetkých smeroch väčší automobil oproti predchádzajúcemu modelu. To sa logicky kladne podpísalo na vnútornom priestore, ktorý taktiež narástol.

Strecha síce zaberie nejaký priestor v kufri, ale vďaka tomu, že je plátená, tak je to len 75 litrov. Konkrétne má kufor so zatiahnutou strechou objem 385 litrov. So stiahnutou strechou je to 310 litrov. Proces sťahovania alebo naťahovania trvá 20 sekúnd a je možný aj počas jazdy do rýchlosti 50km/h.

So stiahnutou strechou sa má jazdiť naozaj dobre, a to nielen vďaka vyhrievaným sedačkám, ale tiež vďaka systému Airscraft, ktorý zaistí, že vám bude fúkať za krk teplý vzduch. Nebudete sa musieť báť ani ostrekovania okien, pretože trysky sú zabudované priamo do stieračov. Naviac v ráme čelného skla máte výsuvný spoiler, takže nejaký poriadny vietor vám nehrozí.

Motorizácia zatiaľ nebola upresnená, ale to sa časom tiež dozvieme. Zato ale vieme, že v ponuke je tiež verzia s pohonom všetkých kolies. Prevodovka bude automatická deväťstupňová.

Pozri si video:

8. marca 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?