Mercedes-Maybach Vision 6: Takto má vyzerať elegancia

6. septembra 2016
Mercedes maybach vision 6.jpg

Kedysi nemal Maybach veľa šťastia a jeho vozidlá neboli pre Rolls-Royce veľkou konkurenciu, a tak táto značka pred tromi rokmi zanikla. Dnes toto označenie nosia noblesné Mercedesy.

Pod značkou Mercedes-Maybach sa nám predstavil úžasný koncept, ktorý by už mohol nalákať nejedného boháča a ukrojiť tak z koláča Rolls-Royce. Je to naozaj krásne vozidlo, ktoré vám možno trošku pripomenie Maybach Exelero, ktorý pred jedenástimi rokmi taktiež ohromil svojou krásou.

Tento veľkolepý voz je dlhý 5,7 metra a jeho šírka je 2,1 metra. Nechýbajú mu krídla, ktoré sa otvárajú dohora, čo je špecialita Mercedesu. Jeho pohonom je elektromotor s výkonom 550 kW (kapacita 80kWh), s ktorým ujdete cez 500 kilometrov. Vďaka špeciálnej nabíjačke sa dá za 5 minút nabiť na 100km jazdy. Dobíjanie je, samozrejme, možné aj zo zásuvky, ale tiež bezdrôtovou indukciou. Koncept má 24 palcové kolesá s pohonom 4×4. Jeho rýchlosť je obmedzená na 250 km/h, pričom z nuly na sto dokáže zrýchliť za necelé 4 sekundy.

Vnútri vozidla to vyzerá veľmi futuristicky. Využíva sa veľa svetla v interiéri a, samozrejme, elektronika. Niektoré údaje sa nám dokonca zobrazujú na čelné sklo. Mercedes-Maybach Vision 6 má dosť miesta pre štyri osoby.

Pozri si video:

 

Ďalšie video:

6. septembra 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?