Nové Volvo V60 bolo oficiálne predstavené

21. februára 2018
Volvo
Clipboard10.jpg

Nové Volvo V60 bolo oficiálne predstavené!

Švédska automobilka sa rozhodla predstaviť svoj nový model V60 ešte pred samotným autosalónom v Ženeve.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že sa pozeráte na model V90, no nie je to tak. Takto totiž vyzerá nový model V60, i keď treba dodať, že od väčšieho súrodenca sa líši len minimálne a to sa týka ako exteriéru, tak i interiéru. Ak je niečo dobré, tak to netreba veľmi meniť a týmto sa zrejme riadia aj v samotnej automobilke.

Volvo si zachovalo svoj vysoký štandard a eleganciu aj pri tomto modeli. V60 sa tak vyznačuje luxusným interiérom, zväčšením priestoru, pokročilou konektivitou, najnovšími systémami podpory vodiča a samozrejmosťou sú najnovšie bezpečnostné technológie.

Všestranné kombi auto stojí na platforme SPA, na ktorej sú vyrobené aj vozidlá rady 90, či dokonca kompaktné SUV XC60. A práve s modelom XC60 má spoločného viac, než len platoformu a tým sú pohonné jednotky. Na výber budú benzínové, dieselové a tiež benzínové plug-in hybridy. Pri benzínových motoroch sú to jednotky T5 a T6 a tí, ktorí preferujú diesel, si budú môcť vybrať motory D3 a D4.

Zaujímavé sú však plug-in hybridné verzie. Motor T6 Twin Engine AWD má výkon 340 konských síl a motor T8 Twin Engine AWD disponuje výkonom 390 koní.

Volvo V60 zažije premiéru na autosalóne v Ženeve a následne by mal byť predstavený aj sedan S60.

 

 

21. februára 2018

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?