Novinka Volkswagen Arteon sa vám zapáči

12. marca 2017
Asd 7.jpg
www.youtube.com

Niektorí pasujú nový Arteon do role najkrajšieho modelu značky Volkswagen a do istej miery im musíme dať za pravdu. Stále je to síce len modernizácia a akási recyklácia dizajnu, ktorá má svoje zabehnuté pravidlá, ale aj tak vyzerá zaujímavo.

Vozidlo je postavené na platforme MQB, na ktorom stojí napríklad aj model Passat. Rozmery vozidla sú však, pochopiteľne, iné. Na dĺžku má vozidlo 4862 mm, na výšku 1472 mm a na šírku 1871mm. Rozvor zostal na 2841 milimetroch. Ponúkne teda dosť miesta pre štyroch cestujúcich. Traja urastený chlapi na zadných sedadlách budú mať problém. Stredové sedadlo je celkom úzke.

Vnútri stoja za zmienku, okrem sedadiel, tiež infotainment s 9,2 palcovým dotykovým displejom. Digitálnu prístrojovku si môžete dať namiesto klasických budíkov, dostanete tak 12,3 palcový display, ktorý vám bude ukazovať všetko, čo potrebujete, plus ešte niečo naviac.

Motorizácia Arteonu je veľmi slušná a skladá sa z výberu jedného z troch benzínových alebo troch naftových motorov. Základným motorom je nová 1.5 TSI Evo so 110 kW, ktorú môžete dostať so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Ďalším benzínovým motorom je dvojliter, ktorý ponúkne 140 kW a sedemstupňovú prevodovku DSG. Ako posledný, najsilnejší zástupca benzínových motorov, je 2.0 TSI s 206 kW, ktorý ponúkne sedemstupňovú automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies.

Všetky naftové motory majú dvojlitrový objem. Prvým je motor s výkonom 110 kW, ktorý je možné, ako u najslabšej benzínovej verzie, kombinovať s manuálnou alebo automatickou sedemstupňovou prevodovkou DSG. Ďalším je dvojliter s výkonom 140 kW s možnosťou pohonu všetkých kolies a ako posledný je dvojliter Biturbo so 176 kW a prevodovkou DSG. Pohon je všetkých kolies 4Motion.

 

Pozri si video:

12. marca 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?