Nový Lexus LS: Desaťstupňový automat so šesťvalcom biturbo

13. januára 2017
Asd 2.jpg
www.youtube.com

Šesťvalec s dvomi turbodúchadlami a desaťstupňovou automatickou prevodovkou, to je nový Lexus LS, ktorý sa predstavil na autosalóne v Detroite. Nový nástupca vlajkovej lodi je dokonale prepracovaný, aby držal krok so svojimi konkurentami, a vyzerá ohromne dobre.

Novinka bola postavená na platforme GA-L pričom dĺžka vozidla je 5235 mm, šírka 1900 mm, výška 1450 mm a jeho rozvor sa dostal na 3125 mm. Je teda dlhší aj širší ako predchodca, ale jeho váha sa znížila o viac ako 90kg.

Celému vozidlu na prvý pohľad dominuje predná maska, ktorá je naozaj veľmi veľká. Inak, ale pôsobí dravým dojmom. Vnútri vozidla nájdete veľký 12,3 palcový širokouhlý display, ktorý je zabudovaný do palubnej dosky. Ďalšia vec, ktorú si okamžite všimnete, je stredový tunel, ktorý oddeľuje miesto vodiča od spolujazdca. Oddelenie vnútri uberá na priestore, aspoň čo sa vizuálnej stránky týka.

Pod kapotou má 3,5 litrový šesťvalec s dvomi turbodúchadlami, ktorý dáva 310 kW (415 koní), 600 N. m s desaťstupňovým automatom. Tento kúsok dokáže zrýchliť z nuly na sto za 4,5 sekundy. Vybrať si potom môžete z náhonu na zadné kolesá alebo na všetky.

 

Pozri si video:

 

13. januára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?