Opel Omega B – RetroReklamy #4

4. augusta 2016
Opel omega retro reklama.png

Krásne priestranné auto so zadným náhonom? Že s tým Opel nemá nič spoločné? Ale má! Konkrétne Opel Omega!

Opel so svojou Omegou konkuroval tým najluxusnejším značkám na trhu . Ponúkal komfort, priestranný interiér, objemný kufor a pestrú ponuku motorov. Jedna sa podľa nás o jeden z posledných skutočných Oplov. Nahradiť ho mal Opel Signum, ktorému sa až taký úspech nepodarilo získať. Poďme sa teda bližšie pozrieť na Opel Omega B.

V ponuke bolo množstvo motorov, od základného 2.0 8v (85kW), ktorý síce bol spoľahlivý ale veľmi nestíhal rozhýbať tak ťažkú  Omegu. Lepšou voľbou bol motor o objeme 2.0 16v (100kW), ale jednoznačne najlepším výberom boli šesťvalce a to objemoch 2.5 V6 (125kW) a 3.0i V6 (155 kW), ktoré mali dynamiku na rozdávanie. V ponuke naftových motorov bol jeden dieselový agregát 2,5 TD (96 kW) od BMW. Opel rozšíril ponuku naftových motorov až po facelifte v roku 1999, ktorým sa zmodernizovali aj pôvodné motory.

Po sadnutí za volant Vás Omega prekvapí množstvom priestoru pre nohy, pohodlnými sedadlami, prehľadnou palubnou doskou a v neposlednom rade komfortnou jazdou. Týmto všetkým vyniká aj v dnešnej dobe. Ak by ste si chceli jednu Omegu kúpiť, mohla by to byť dobrá kúpa. Ponuka týchto aut je síce v porovnaní s konkurenciou slabšia, ale o to viac by ste mali pocit, že šoférujete auto, ktoré nemá každý.

Pozri si video:

4. augusta 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?