Range Rover Velar veľkosťou niekde medzi Evoque a Sport

7. marca 2017
Asd 2.jpg
www.youtube.com

Medzi modely Rangerov prichádza stredne veľký Velar. Ten ponúka veľa techniky a vylepšení, pre ktoré si ho zamilujete.

Pozrime sa nato, ako to s tými rozmermi presne je. Vozidlo je 4803 mm dlhé, 1930 mm široké, 1665 mm vysoké a rozvor má 2810 mm. S týmito rozmermi ponúkne batožinový priestor s objemom 632 litrov v základe. Po sklopení zadných sedadiel sa dostaneme na 1731 litrov.

V interiéri budú dva desaťpalcové displeje, z ktorých jeden slúži pre multimediálne funkcie plus nastavenie auta a druhý pre ovládanie klimatizácie, vyhrievanie sedadiel a podobne. Prístrojová doska ponúkne v základe klasické budíky, ale pokiaľ chcete namiesto nich digitálny ukazovateľ, tak aj ten vám automobilka za poplatok umožní. Veľkosť tohoto displeja je 12,3 palca.

Velar bude k dispozícii s piatimi motormi, z ktorých sú tri štvorvalce a dva šesťvalce. Poďme na tie štvorvalce. V dvoch verziách bude dostupný dvojlitrový turbodiesel s recirkuláciou výfukových plynov a vstrekovaním močoviny. Tou prvou je verzia s výkonom 132 kW s jedným turbom a druhá s výkonom 177 kW s bi-turbom. Potom tu máme benzínový dvojliter, ktorý bude disponovať výkonom 184 kW.

Medzi ponúkanými vidlicovými šesťvalcami sú tri litrové objemy. Benzínový je preplňovaný kompresorom Twin-Vortex s výkonom 280 kW. Naftový disponuje dvomi turbodúchadlami s výkonom 221 kW. Motory sú ponúkané s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Pohon všetkých kolies je samozrejmosťou už v základe.

Pozri si video:

7. marca 2017

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?