Renault Zoe e-sport ako elektrická strela

13. marca 2017
Asd 10.jpg
www.youtube.com

Segmenty malých aut sú skôr do mesta a nikto od nich nečaká desaťtisícové diaľničné kilometre alebo trhanie asfaltu. Zoe e-sport vám, ale ukáže, že aj nákupná taška vie vystreliť z nuly na sto za 3,2 sekundy.

A ako takého výkonu toto auto dokáže docieliť? Je to, okrem iného, vďaka karosérii, ktorá je celá z uhlíkových vlákien. Tým bolo dosiahnuté celkovej váhy 1400 kg, pričom sama batéria váži 450kg. Výkon Zoe e-sport je impozantných 338 kW (460 koní). S takým výkonom doslova vystrelí z nuly na sto kilometrov za hodinu za 3,2 sekundy. Z 0 na 210 km/h sa potom dostane za necelých desať sekúnd. Automobil by mal na jedno nabitie batérie (40 kWh) ujsť až 402 km.

Samotné auto nevyzerá zle. Zdobené dvadsaťpalcové kolesá spolu s niekoľkými športovými doplnkami vrátane predného a zadného nárazníku majú športový nádych. Na aute si taktiež všimnete úzke spätné zrkadlá a zadné krídlo, ktoré nám pripomína krídla z prerábaných Škodoviek 120.

Vnútri vozidla to vyzerá až futuristicky, a hlavne, nájdete tam len to, čo nutne k športovému autu potrebujete. Napríklad na klasické rádio zabudnite.

Toto vozidlo sa v Ženeve predstavilo len ako ukážka schopností Renaultu v oblasti športových elektromobilov, a tak sa masovej výroby nedočkáme. Neznamená to však, že do budúcna sa tak nestane.

Pozri si video:

13. marca 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?