Richard Hammond sa po nehode zotavuje v nemocnici

Asd 1.jpg
www.youtube.com

Informácia o Hammondovi, ktorý havaroval v Chorvátskom elektrickom špeciále, obletela motoristický svet. Všetci si spomenuli na jeho veľmi vážnu nehodu, ktorá sa stala v roku 2006. Vtedy mu v rýchlosti okolo 460 km/h praskla pneumatika a nehoda bola na svete. Následky boli hrozivé a znamenali ťažké poranenie mozgu a s tým súvisiaca strata pamäti. Po čase sa ale opäť tento slávny moderátor vrátil medzi svojich kolegov.

Táto udalosť dopadla o dosť lepšie a odnieslo si to našťastie “len“ koleno. Nehoda sa stala vo Švajčiarskych Alpách blízko mesta St. Gallen. Richard Hammond šiel s vozidlom Rimac Concept One, čo je Chorvátsky superšport. Tento výkonný elektromobil disponuje 1224 koňmi (900 Kw). Z nuly na sto to zvládne len za 2,5 sekundy a jeho maximálna rýchlosť je 355 km/h. V inkriminovaný moment šiel moderátor s vozidlom údajne okolo 190 km/h, keď dostal šmyk a zišiel z kopca dolu. Auto potom začalo horieť, ale to už bol Hammond mimo vozidla.

Teraz sa Richard ozval z nemocnice a ospravedlňuje sa svojej rodine za chvíle plné strachu. Mimo iné poďakoval lekárom a svojmu kolegovi Jamesu Mayeovi za knihu The idiot brain aj prepašovanú fľašku ginu.

Asd 2.jpg
www.youtube.com

Hammond je nezničiteľný človek a prežije snáď všetky nehody. Zatiaľ nie je jasné, ako dlho bude mimo natáčanie, ale to už je maličkosť.

Pozri si videa:

14. júna 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?