Škoda 105 S v Top Gearu urobila pred rokmi celkom dobrý dojem

30. novembra 2016
Bez nazvu.jpg
www.youtube.com

Slávna automobilová relácia Top Gear je známa, nie len u nás, ale po celom svete. Svoje meno si budovala roky a za túto dobu tiež prešlo reláciou niekoľko Škodoviek. Aké to boli a ktorá bola ta úplne prvá?

Chronicky známy Jeremy Clarkson za pôsobenia v relácii Top Gear vyskúšal Škodu Yeti a Roomster, ktoré dopadli dobre. Zle a nelichotivo sa Clarkson vyjadril len ku Škode Superbu. Teraz sa ale dostávame k úplne prvej škodovke, ktorá sa v tejto relácii ukázala v plnej kráse.
Je ňou Škoda 105 S, ktorá sa v tomto britskej automobilovej relácii objavila v roku 1986. Vtedajším moderátorom bol William Woollard, ktorý hľadal najlacnejšie rodinné auto, čo Škoda 105 S bola. Mimo toto vozidlo sa v jeho recenzii objavili vozidlá Lada 2107, Yugi 45 a Fiat 125p.


Obstarávacia cena Škody bola 2 498 libier. Lak a interiér bol, podľa Woollarda, na vysokej úrovni zatiaľ čo jazdné vlastnosti a zrýchlenie považoval za veľmi slabé. Ale to sa nevymyká faktu, že jeho upozornenie, že technika v Škode 105 S je 30 rokov stará. Nakoniec je toto auto podľa moderátora dobrá kúpa. Proste ľudové auto Československé pre všetkých okrem nás.

Bez nazvu.jpg
www.youtube.com

Pozri si video:

30. novembra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?