Škoda Citigo v novom obale so starým vybavením

9. februára 2017
Asd 1.jpg
www.facebook.com

Nové Citigo po piatich rokoch urobilo určité zmeny na svojom vzhľade, ale inak sa u tohto modelu nič zásadného nezmenilo, a to je celkom škoda. Čakalo sa od nej, že do svojej výzbroje zaradí nový motor 1.0 TSI, ale to sa bohužiaľ nestalo. Citigo ostrúhalo.

Bohužiaľ sa v motorovej časti nič nezmenilo a vozidlo bude aj naďalej bude poháňať atmosférický trojvalec 1.0 MPI vo verziách 44 a 55 kw, ktoré doplňuje verzia G-Tec s 50 kW na stlačený zemný plyn. Posledný zmieňovaný sa z nuly na sto dostane za nekonečných 16,3 sekundy. Taký Volkswagen UP! po omladzujúcej kúre dostal pod svoju kapotu preplňovaný zážihový trojvalec 1.0 TSI s výkonom pekných 66 kW a točivým momentom 160 N.m. Taký motor už s malým nákupným košíkom slušne zamáva.

Gfds 1.jpg

Na zovňajšku sa zmenila kapota Citiga a samozrejme svetlomety spoločne s maskou chladiča a predným nárazníkom. Naviac si môžete na toto vozidlo nasadiť 15“ palcové kolesá z ľahkých zliatin.

V interiéri sa zmenila prístrojová doska, ktorá dostala nový panel. U vyšších výbav dostanete tiež automatickú klimatizáciu a za príplatok dostanete aj dažďový a svetelný senzor. Mimo iné si môžete priplatiť za display Maxi DOT.

Sdf 1.jpg

Do predaja pôjde tento drobček v apríli, kedy si ho môžete objednať. K zákazníkom by sa potom mal dostať v júni tohto roku.

9. februára 2017

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?