Škoda Kodiaq RS je realitou! Automobilka jej príchod potvrdila

14. januára 2017
Bez nazvu 5.jpg
www.facebook.com

RS je u Octavie pojem a ľudia ho proste milujú. Teraz prišiel na rad ďalší model škody, ktorý trochu viac „zdivočí“. Tým modelom sa nakoniec stal Kodiaq. Zato o Superbe RS sa nehovorí.

Ťah Škody nám ale príde logickejší s modelovou radou Kodiaq ako keby sa objavil Superb RS. Táto majestátna limuzína je predsa len akousi ukážkou štýlu a pokoja. Zatiaľ čo Kodiaq, nie je ani limuzína, ani obyčajné auto. Môže si to teda pokojne vystreliť k športovej verzii RS, ktorá by ho mohla poriadne nakopnúť. A motor je presne to, čo určite zaujíma najviac každého z vás. Preto sa naň hneď pozrieme.

Škoda Kodiaq RS dostane pod svoju kapotu dvakrát preplňovaný vznetový štvorvalec. 2.0 BiTDI bude mať 176 Kw a 500 Nm. Či je to dôstojná pohonná jednotka pre športové SUV necháme posúdiť čitateľov. Je ale fakt, že nová Octavia RS počíta s motorom o výkone 180 Kw, takže sa vlastne nič iné nedalo čakať.

Zatiaľ nie je jasné, kedy bude novinka na trhu. Špekuluje sa o konci roku 2018. Do tej doby príde ešte Kodiaq Scout, Kodiaq sportline a v neposlednom rade Kodiaq Laurin a Klement, ktorého tu budeme mať v polovici roku 2018.

 

14. januára 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?