Škoda predstavila v Ženeve koncept Vision X

9. marca 2018
Škoda-Auto
Clipboard01 2.jpg

Škoda predstavila v Ženeve koncept Vision X!

Škoda predstavila na autosalóne v Ženeve koncept najmenšieho SUV s názvom Vision X, ktorý sa okamžite stal najväčším lákadlom stánku českej automobilky. A niet sa čomu diviť. Koncept Vision X ukrýva v sebe plno zaujímavostí.

Ide o športový a kompaktný crossover, ktorý je nadupný pokročilými technológiami. Na prvý pohľad zaujme určite dizajn konceptu, ktorého krátke previsy a precízne línie zvýrazňujú dynamický charakter vozidla. Po dizajnovej stránke však zaujme aj interiér, ktorý sa môže pochváliť kvalitným spracovaním a ponúka inovatívne funkcie infotainmentu.

Dizajn auta však nie je všetko, čím tento koncept vytŕča z radu. Škoda najviac prekvapila práve pohonom, ktorý sa rozhodla použiť pre Vision X. Pôjde totiž o hybridný pohon a Vision X sa tak stane prvým hybridným automobilom v histórii značky ŠKODA, ktoré kombinuje pohon na zemný plyn, benzín a elektrinu. Vďaka tomu by mal znížiť emisné hodnoty CO2 až na 89 g/km.

Ako sme už spomínali, Škoda Vision X má premiéru na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, ale vystavená je už taktiež aj v múzeu v Mladej Boleslavi, kde si ju budú môcť návštevníci prísť pozrieť.

9. marca 2018

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?