Star experience na Slovakia Ringu? Mercedes nám opäť ukázal, kde je jeho miesto

16. októbra 2017
Abyvv.jpg

Nemecká automobilka Mercedes-Benz nám opäť predviedla to najlepšie zo svojich stajní na podujatí Star experience 2017.

Ako to už býva zvykom, Mercedes v okruhovom prostredí predviedol top modely značky a priblížil ich zákazníkom aj novinárom. V spolupráci s inštruktormi z Nemecka pripravili účastníkom nezabudnuteľný zážitok.

Vynovená trieda S

Sfty.jpg

Začneme hňeď vrcholovou triedou. Minulý rok sa naše motoristické srdiečka rozbúšili pri skvelom safety experience v podaní triedy E. Všetky bezpečnostné prvky dokonca vo vylepšených verziách boli implementované do faceliftovanej triedy S.

Kolega z Nemecka nám predstavil krízové brzdenie na diaľnici, v kolóne, pred autom ktoré sa nám neobťažovalo dať v križovatke prednosť a aj pred vstupom chodca na vozovku. Výsledky boli pozoruhodné. Sko zvládlo test na 100%. Všetci účastníci z testu odišli nepoškodení.

AMG a bodka.

Rovnako sme mali tú česť otestovať si špičkové AMG modely na okruhu Slovakia Ring. Účasť? Osemvalcové Éčko, C coupé, GLA, GLC, všetko s AMG motormi pod kapotou. Nemci sa nebáli dať vozidlá do rúk aj menej profesionálnym jazdcom, mohli sa spoľahnúť na svojich inštruktorov aj kvalitu svojich áut. V zákrutách držali na ceste ako prikované. Nie, toto ešte nie je čerešnička podujatia.

Img_0301.jpg

Čo nás však zaujalo najviac?

Značka Mercedes-Benz predstavila na parížskom autosalóne novú značku produktov, služieb, technológií a inovácií so skratkou EQ, ktorá označuje elektrickú inteligenciu.

Mali sme tú česť, vyskúšať si elektrifikované modely GLC vo vyhotovení Plug-in-Hybrid. Prechádzať mestom v „tichom móde“, plne na elektrinu sa stáva trendom. Obzvlášť v západnej európe, kde už pomaly dízlové aj benzínové automobily do centra nepúšťajú, alebo od nich vyžadujú takzvanú ekologickú daň (plaketu, známku). Mercedesy budúcnosti sú schopné dobíjať batériu za pomoci spaľovacieho motoru, či už plynolou jazdou alebo počas voľnobehu. V hybridnom móde na druhú stranu súbeh spaľovacieho a elektromotora poskytuje výbornú jazdnú dynamiku a okamžitý nástup výkonu. Sme kickdown possitive.

Nová značka produktov EQ vychádza zo štúdie „Generation EQ.“ Mercedes má v pláne ešte v tomto desaťročí spustiť sériovú výrobu modelu EQ v kategórii SUV a následne plánuje rozšíriť svoje portfólio ďalšími elektrifikovanými modelmi. Môžeme tak vidieť, akým smerom sa bude nemecká automobilka Mercedes-Benz uberať najbližšie roky.

EQ zahŕňa všetky podstatné aspekty elektro-mobility a zákazníci sa môžu tešiť na spektrum produktov od elektromobilov cez nástenné nabíjacie boxy a služby nabíjania až po domáci akumulátor energie.

 

Podujatie hodnotíme na jednotku a Mercedes nám opäť dokázal, že sa nestratí v žiadnej triede. 

Autolike.sk

 

 

16. októbra 2017

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?