Tretia generácia VW Touareg bola oficiálne predstavená

26. marca 2018
Volkswagen
Der neue Volkswagen Touareg

Tretia generácia VW Touareg bola oficiálne predstavená!

Dlho očakávaná tretia generácia SUV modelu Touareg bola oficiálne predstavená a udialo sa tak už na avizovanom autosalóne v Pekingu. Volkswagen sa rozhodol pre svetovú premiéru v Číne hneď z niekoľkých dôvodov. Nielenže to je najrýchlejšie rastúci trh pre SUV modely, ale Čína tvorí taktiež najdôležitejší trh aj pre samotnú nemeckú automobilku.

Vlajková loď značky Volkswagen sa môže pochváliť výrazným dizajnom, inovatívnymi prevádzkovými, komfortnými a bezpečnostnými systémami, ako aj vysokou kvalitou svojich materiálov a precíznym spracovaním.

Čo sa týka porovnania s predošlou generáciou, tak nový Touareg je podstatne väčší. Batožinový priestor tvorí 810 litrov, čo je nárast až o 113 litrov oproti predchádzajúcej generácii. Nový Touareg je aj ľahší a to konkrétne o 106 kg.

Volkswagen si pre svojich zákazníkov pripravil aj niekoľko pohonných jednotiek. V Európe bude nemecká spoločnosť ponúkať dva dieselové motory V6 s výkonom 170 kW a 210 kW. Na viacerých trhoch bude nasledovať benzínový motor V6 (250 kW) a V8 turbodiesel (310 kW). Pre Čínu sa pripravuje aj nový hybridný pohon (270 kW).

Podobne ako predchádzajúce generácie, tak aj tá najnovšia sa bude vyrábať na Slovensku v Bratislave.

26. marca 2018

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?