VC Nemecka – ďalšie víťazstvo Hamiltona!

1. augusta 2016
Autor: Rado
Vc nemecko.jpg
www.facebook.com/Formula1

Brit Lewis Hamilton sa stal víťazom Veľkej ceny Nemecka. Ide už o štvrté víťazstvo Hamiltona v rade, pričom v tejto sezóne seriálu F1 získal spolu už šesť víťazstiev, čo je polovica všetkých odjazdených pretekov tejto sezóny.

Hamilton štartoval z druhej pozície, no rovnako ako v minulotýždňovej VC Maďarska, aj tentokrát sa mu podarilo predbehnúť tímového kolegu Nica Rosberga. Domácemu jazdcovi nevyšiel štart, a to aj kvôli elektronickej chybe, a domáci závod tak môže považovať za nepodarený. Pokazený štart ho stál stratu až troch miest, kde sa pred neho okrem Hamiltona dostali aj jazdci Red Bullu, Ricciardo a Verstappen. Celkovo Veľká cena až na pár súbojov nepriniesla veľa vzrušenia. Zaujímavý bol najmä súboj Rosberga s Verstappenom približne v polovici pretekov, kedy podľa komisárov Rosberg Verstappena pri predbehnutí vytlačil z trate, a tak Nemec dostal päť sekundový trest, ktorý si odpykal pri zastávke v boxoch. K dramatizácii neprišlo ani po malej prehánke v závere pretekov, pretože z pár kvapiek dažďa nakoniec nič vážnejšie nebolo. Do cieľa tak s pohodlným náskokom pred svojimi prenasledovateľmi dokrúžil Hamilton a upevnili si svoju pozíciu celkového lídra šampionátu F1. Ďalšia Veľká cena je na programe až po letnej prestávke, seriál F1 zavíta do Belgicka.

Konečné poradie VC Nemecka:
1. Hamilton, 2. Ricciardo, 3. Verstappen, 4. Rosberg, 5. Vettel, 6. Räikkönen, 7. Hülkenberg, 8. Button, 9. Bottas, 10. Pérez.

Celkové poradie jazdcov:
1. Hamilton 217 b, 2. Rosberg 198 b, 3. Ricciardo 133 b, 4. Räikkönen 122 b, 5. Vettel 120 b, 6. Verstappen 115 b.

1. augusta 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?