Video: automobil budúcnosti od Mercedesu!

27. októbra 2016
Autor: Rado
05 mercedes benz generation eq concept paris 1.jpg
www.youtube.com

Nie len Volkswagen priniesol na parížskom autosalóne koncept avantgardného vozidla na elektrický pohon. Aj ďalšia nemecká automobilka, spoločnosť Mercedes – Benz, priniesla koncept auta budúcnosti, model EQ.

Generation EQ, ktorú predstavil Mercedes na parížskom autosalóne, zahŕňa SUV na elektrický pohon. Neskôr však do tejto kategórie bude podľa plánov patriť viacero modelov automobilov na elektrický pohon. Podľa Mercedesu ide v tomto prípade o spojenie génov SUV a dynamických charakterov kupé. Interiér vozidla so všetkými ovládacími prvkami je jednoduchý a užívateľsky prijateľný, založený na dotykových technológiach a dominuje mu širokouhlá obrazovka, prispôsobená vodičovi. Vyznačuje sa tiež luxusom a moderným dizajnom. Interiér ďalej tvoria štyri samostatné sedadlá, ktoré svojou konštrukciou a usporiadaním vytvárajú dojem priestrannosti a ľahkosti. Zaujímavosťou sú reproduktory v opierkach hlavy a tiež integrované monitory v zadných sedadlách. Netradične riešené je aj osvetlenie interiéru, na ktoré sa využívajú LED svetlá, ktoré sa nachádzajú pod čelným sklom, na bočných a stredných vetracích otvoroch,  sedadlách, kľučkách dverí, vnútorné panely na dverách, stredová konzola a hviezda Mercedesu na volante.

Hlavný rozpoznávací znak série EQ sa však nachádza na prednej maske. Ide o „Black Panel“ – presklený dizajnový prvok,  v ktorom sú integrované všetky svetelné prvky a aj na bielo svietiaci znak Mercedesu. Typický je tiež periférny svetelný pruh, v ktorom sú vložené biele, výkonne LED svetlomety. Podobným štýlom je riešená aj zadná časť, kde sa tiež nachádza svetelný panel  s LED optickým vláknom svietiacim na modro. To sa však pri jazde zmení na červenú a plní tak funkciu zadného svetla. Otázkou ale zostáva, kedy reálne začnú takéto autá brázdiť európske cesty. S veľkou pravdepodobnosťou si na to musíme ešte pár rokov počkať. Avšak, pozrieť si koncept EQ môžete už dnes a to v nasledujúcom videu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ztgh_IqmnaI

 

27. októbra 2016

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?