Video: Rusi demonštrovali na podporu obvinenej opozičnej aktivistky Ševčenkovej

10. februára 2019
15871_protest moskva 640x420.jpg

MOSKVA 10. februára (WebNoviny.sk) – V uliciach viacerých ruských miest sa dnes zišli demonštranti, ktorí tak vyjadrili solidaritu s opozičnou aktivistkou v domácom väzení.

Desiatky demonštrantov v troch mestách

Anastasiu Ševčenkovú z mesta Rostov nad Donom minulý mesiac obvinili na základe nového zákona, ktorý stanovuje trest odňatia slobody za „účasť na aktivitách nežiaducej organizácie“.

Stala sa tak prvou osobou, voči ktorej na základe tejto legislatívy vzniesli obvinenia. Televízia Dožď v nedeľu informovala, že v Moskve prišlo aktivistke vyjadriť podporu zhruba 100 ľudí. Niekoľko desiatok demonštrantov sa zišlo v Petrohrade a Jekaterinburgu.

V domácom väzení čaká na proces

Ševčenková pracuje pre organizáciu Open Russia financovanú miliardárom Michailom Chodorkovským žijúcim v exile. Aktivistka v súčasnosti v domácom väzení čaká na proces.

Spomínaný zákon, ktorý sa stretol s veľkou kritikou, Rusko prijalo v roku 2015. Na základe neho označuje skupiny, ktoré podľa neho ubližujú národným záujmom, za „nežiadúce“.

Viac k témam: Jekaterinburg, Moskva, Petrohrad, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Rusi demonštrovali na podporu obvinenej opozičnej aktivistky Ševčenkovej © SITA Všetky práva vyhradené.

10. februára 2019

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?