Víťazom VC Belgicka Nico Rosberg

28. augusta 2016
Autor: Rado
Vc nemecko.jpg
www.facebook.com/Formula1

Víťazom Veľkej ceny Belgicka v Spa – Francorchamps, systémom štart – cieľ, sa stal Nemec Nico Rosberg zo stajne Mercedes. Za ním sa umiestnili Austrálčan Daniel Ricciardo a Rosbergov tímový kolega Lewis Hamilton.

Po letnej prestávke sa vrátil kolotoč veľkých cien Formuly 1 pretekmi v Belgickom Spa, čo sľubovalo zaujímavé preteky. Taktiež štartové pole jazdcov napovedalo, že minimálne Lewis Hamilton sa bude chcieť prepracovať s posledného štartového miesta čo najvyššie, čo sa mu v konečnom dôsledku aj podarilo. Dramatický štart priniesol hneď v prvej zákrute kolíziu trojice Verstappen, Räikkönen, Vettel, pričom kontaktu najviac napomohol posledný menovaný. To, ale aj kontakt medzi Buttonom a Wehrleinom a defekt Sainza spôsobili, že sa Hamilton od začiatku prepracovával vyššie a vyššie. Preteky potom ovplyvnila hrozivo vyzerajúca nehoda Magnussena, ktorý zničil bariéru a totálne rozbil svoj monopost pri výjazde z jednej zo zákrut. Dánovi sa našťastie nič vážne nestalo. Preteky však boli na niekoľko desiatok minút pozastavené, a štartovalo sa znovu. To opäť pomohlo Hamiltonovi, ktorý tentokrát štartoval už z piateho miesta. Ďalší priebeh pretekov priniesol niekoľko zaujímavých súbojov, najmä medzi Verstappenom a Räikkönenom, ktorý si nedarovali ani centimeter trate, a posun Hamiltona až na pódiové tretie miesto. Víťazstvom však jeho tímový kolega Rosberg stiahol stratu na deväť bodov, a preto je isté, že dramatické súboje medzi týmito jazdcami budú pokračovať aj v ďalších pretekoch. A nie len medzi nimi! Najbližšie sa môžete tešiť už o týždeň, kedy je na programe ďalšia z tradičných Veľkých cien, Veľká Cena Talianska, ktorá bude poslednou európskou v tejto sezóne Formuly 1.

Konečné poradie VC Belgicka:
1. Rosberg, 2. Ricciardo, 3. Hamilton, 4. Hülkenberg, 5. Pérez, 6. Vettel, 7. Alonso, 8. Bottas, 9. Räikkönen, 10. Massa.

Celkové poradie jazdcov:
1. Hamilton 232 b, 2. Rosberg 223 b, 3. Ricciardo 151 b, 4. Vettel 128 b, 5. Räikkönen 124, 6. Verstappen 115, 7. Bottas 62 b.

28. augusta 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?