Volvo chce poukázať na zdravie našich oceánov

4. novembra 2017
Volvo
Clipboard02.jpg

Volvo prispeje na podporu vedeckého programu, ktorý sa zaoberá výskumom znečistenia oceánov plastami.

Spoločnosť Volvo Cars odhalila špeciálnu verziu svojho modelu V90 Cross Country a oslávila tak začiatok pretekov Volvo Ocean Race 2017/18. Automobilka chce poukázať na zdravie našich oceánov a informovať o ňom vo väčšej miere. Každý zákazník, ktorý si zakúpi toto vozidlo, tak priamo pomôže zvýšiť povedomie o našich oceánoch. Automobilka plánuje vyrobiť 3 000 vozidiel V90 Cross Country Volvo Ocean Race a z každého predaja prispeje 100 eur na podporu vedeckého programu, ktorý sa zaoberá výskumom znečistenia oceánov plastami. Celkovo tak vyzbiera 300 000 eur, čo poukazuje na snahu spoločnosti Volvo Cars chrániť životné prostredie.

Nová verzia obľúbeného kombi V90 Cross Country neprešla veľkými zmenami a skôr ide o estetické úpravy. Verziu Ocean Drive môžete od pôvodného modelu rozlíšiť najmä vďaka matne šedým a svetlooranžovým detailom. Oranžovú nájdete taktiež aj v interiéri, v ktorej sú vyrobené napríklad bezpečnostné pásy a iné prvky. Zmenu si môžete všimnúť aj na kolesách auta.

V rámci tejto verzie pripravila automobilka do auta koberčeky z textilného materiálu Econyl, ktorý je vyrobený zo 100% recyklovaného nylonu. Ten zahŕňa napríklad aj rybárske siete vytiahnuté z morského dna.

 

 

4. novembra 2017

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?