Yamaha na záver podporí Lorenza, tvrdí Agostini

21. apríla 2016
SITA
Jorge lorenzo.jpg
ilustračná foto: zdroj - pixabay.com

Dvadsaťosemročný jazdec končí v japonskom tíme po deviatich sezónach, od budúcej bude hájiť farby talianskeho zoskupenia Ducati.

Motocyklová legenda Giacomo Agostini nepochybuje o tom, že Yamaha v poslednom roku spolupráce podporí úradujúceho šampióna MotoGP Jorgeho Lorenza. Dvadsaťosemročný jazdec končí v japonskom tíme po deviatich sezónach, od budúcej bude hájiť farby talianskeho zoskupenia Ducati. „Yamaha mu pomôže, pretože je to seriózny tím a chce vyhrávať. Potom od určitej časti sezóny vykoná na motocykli zmeny, ale Lorenzo o tom nebude vedieť. Je to normálne. Jazdci chcú víťaziť pre seba, netrápi ich, ak prejdú z tímu do tímu,“ povedal Agostini pre Gazzetta dello Sport.

Podľa 73-ročného osemnásobného šampióna v najsilnejšej kubatúre seriálu MS cestných motocyklov je kľúčovým faktorom Lorenzovho odchodu fakt, že Yamaha podporuje Valentina Rossiho napriek Španielovým víťazstvám. „Určite mal na to najmenej tri dôvody. Po prvé, Ducati má dobrý motocykel, čo dokazuje v tejto sezóne. Po druhé, hodnota kontraktu. Je pravda, že už má na konte zopár miliónov, ale niekoľko ďalších navyše nezaškodí. A nepochybne po tretie, koexistencia s Rossim. Vidieť, že aj napriek triumfom stále viac ľudí praje Valentinovi, nie je jednoduché,“ dodal Agostini.

21. apríla 2016

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?